تبلیغات
بانک دانلودومطالب مذهبی - گریه هاى امام زمان(علیه السلام)
 
 


<-BlogDescription->

گریه هاى امام زمان(علیه السلام)

گریه هاى امام زمان(علیه السلام)

                                خوش آن روزى كه صوت دلربایت***به گوش جان رسد هر دم صدایت

ز هر سو یاورانت با دل شاد***بیایند و نمایند جان فدایت( [14] )

  در زمان حاج شیخ عبدالكریم حائرى(رحمه الله) وقتى شهریه طلاّب نرسیده بود، آنهایى كه از نظر معیشتى وضعیت خوبى نداشتند، كم كم از حوزه متفرّق مى شدند. این مسأله باعث ناراحتى و نگرانى همه شده بود.


لذا به حضرت حجّت «ارواحنا فداه» متوسّل شدم و از آن حضرت براى رفع این مشكل استمداد نمودم. در مدرسه فیضیه خوابیده بودم كه در عالم رؤیا شخصى به من گفت: «قرار است شما در منزل فلان آقا، خدمت حضرت صاحب الزمان(علیه السلام)مشرّف شوید».

بعد، خبر آوردند كه تشریف فرمایى حضرت به منزل آن فرد به تأخیر افتاده است، ولى صدایى را شنیدم كه فرمود: «سید محمد رضا! به حاج میرزا مهدى( [15] ) بگو كه به آقا شیخ عبدالكریم بگوید از گریه هاى امام زمان(علیه السلام)، وجوهات متوجّه قم شد».

وقتى از خواب بیدار شدم، پیش حاج میرزا مهدى رفتم و خوابم را براى ایشان تعریف كردم. نكته اى در این خواب برایم سؤال برانگیز بود كه چرا به حاج شیخ عبدالكریم تعبیر به «آقا شیخ عبدالكریم» كرده بودند; با اینكه ایشان به مكّه مشرف شده بودند، ولى «حاج میرزا مهدى» را حاجى نامیدند؟!

وقتى خدمت حاج شیخ رسیدیم، فرمودند: رؤیاى شما از رؤیاهاى صادقه است. فردى از تجّار مشهد پیدا شده و قرار است هر ماه دو هزار تومان بفرستد، امّا این كه حضرت به من تعبیر «آقا شیخ» كرده اند با این كه به مكّه مشرّف شده ام، به خاطر این است كه من حجّى را كه انجام داده ام، نیابتى بوده است.( [16] )

   ::
نویسنده : عین میم
تاریخ : شنبه 5 اسفند 1391